seisus kohustab

2.20.2009

Droonid

Olen hakanud eristama täiesti uut tüüpi tegelasi. Kindlasti on see tingitud ühest küljest ka sellest, et mind ümbritseb suur hulk finantsvaldkonna nõustajaid aga eriti eksponentsiaalselt suurenes nende esinemissagedus hetkest, kui hakkasin töötama globaalselt. Esmaseid kuulduseid nende olemasolust pidasin puhtaks fantaasiaks ja töökaaslaste piiratud võimekuseks opereerida multikultuursel tasandil. Uskusin, et oleksin ise kindalasti suutnud vältida väljakutseid tegelastega, kelle ainsaks emotsiooniks olevat hirm otsese ülemuse ees ja suhtlusvahendiks agressioon protestist kuni aktiivse rünnakuni.
Droonid esinevad peamiselt teatud geograafilises piirkonnas aka saksamaa ja nende esinemissagedust paistab soodustavat madala juhtimisvastutusega tehnilist kompetentsi ja täpsust nõudev töö rahvusvahelilstes projektides. Ei, neid ei kutsuta sellistestesse projektidesse. Nad määratakse.

Peamiseks tunnuseks drooni puhul on see, et ta on kohutavalt koostöövõimetu ja vastab igale sinu ettepanekule, et seda ei saa teha, sest saksa (insert rändom seadus) seda ei võimalda. Ja üleüldse, mingi globaalne suur võll ei otsusta ühes globaases organisatsioonis halligi, enne kui tema personaalne saksa jupijumal pole õiges kohas ”jawohl” öelnud ning isegi siis vaid juhul, kui toosama ülemus on pidanud vaevaks ka oma alluvaid sellest informeerida. Igasugustest rahvusvahelistest väljakutsetest ei saa seesama saksa jupijumal aga iial midagi teada, kuni ta ise ei taipa küsida, sest ülespoole kommunikatsiooni pole.

Jah, ma tean, et communication is the reaction you are getting back jne aga kuidas on võimalik, et isegi kui kommunikatsioon tuleb ühest allikast ja auditooriumiks on väga rahvusvahelise grupp, siis tekib probleem sakslasel. Alati sakslasel! Ainult sakslasel!
Kuni sinnamaani, et kui on kavatsetud tutvustada mingit süsteemi osale kuulajaskonnast ja sakslased (kes on süsteemiga juba tuttavad) peaks tutvustusel osalema sisuliselt ainult selle pärast, et neid pole samal ajal mujale panna, saab alguse täievereline agressioon vaese tutvustaja suunal koos tutvustaja autoriteedi küsitavaks tegemise ja kogu süsteemi naeruvääristamisega kuni sinnamaani välja, et enam ei kõlba ka globaalse juhtrühma otsused! Vaesed uustulnukad, kes süsteemi kohta tõesti rohkem teada tahaks on kogu sellest agressioonist suisa kohkunud ja ei oska/julge enam midagi asjalikku küsida, sest iga täpsustus toob esile järjekordse emotsionaalse pollutsiooni saksa kõrvalseisjatelt.

Diskleimer: mainitud situatsioon tekib alati kui tegemist on mitte eriti kõrget positsiooni omavate sakslastega vanuses ca 27-35. Mida aasta ja karjääritase edasi, seda dramaatilisemalt väheneb droonide populatsioon ning vastukaaluks suureneb suhtlusvõimeliste tegelaste osakaal. Andekamad tegelased edukate 40+ saksa konsultantide sõbralikust perest võivad minna koguni nii kaugele, et tunduvad lausa avatuna, esitavad huvitatud küsimusi, mõtlevad kaasa, pakuvad lahendusi ja peavad sõna. Jalustrabava ootamatusena võivad nad sarnaselt käituda koguni järgmisel samateemalisel kohtumisel, kuni sinnani, et lepivad kokku, et nende alluvad jätkavad seda diskussiooni.

Ja siis tulevad droonid...

PS Tiivustatuna K hinnangust saksa bäkpäkkerite kohta, pakun et droonid on needsamad saksa bäkpäkkerid 10-15 aastat hiljem. Kuidas nendest järgmise ca 5 aasta jooksul suhtlemisvõimelised isendid vormitakse on minu jaoks täielik müsteerium.
Võibolla läbivad nad edutamiste käigus mingi kohustusliku ajupesu, kus võõraviha ja enesekesksus ajudest välja pestakse koos kõva doosi vihahaldamise- ja meeskonnakoolitusega. Ellujääjad siis edutatakse ja lastakse jälle välismaalastega kokku.

Sildid: ,